top of page
Vyhledat
  • Dětský MTB Cup

Na Malevilu se o víkendu slavilo

V sobotu 8. 6. se odstartoval na Malevilu již 20. ročník mezinárodního maratonu horských kol. Rekordní účast a velký počet zahraničních závodníku dávalo tušit, že v terénu se budou odehrávat velmi napínavé souboje. Ředitel závodu Radek Patrák byl s průběhem jubilejního ročníku velmi spokojený.

Dětský závod byl naplánovaný na neděli, kdy již není na Malevilu tak rušno. Tuto neděli to tak úplně neplatilo, protože se na tento oblíbený závod dostavilo přes 200 mladých závodníků i se svým doprovodem. Díky nemalé podpoře ředitele maratonu Malevil cupu, Radka Patráka, bylo zázemí pro malé závodníky připraveno na profesionální úrovni. Na celý den byl připravený bohatý doprovodný program. Mladé závodníky nejvíce zaujali hasiči, kteří na louce dětem připravili bílou pěnu, ve které se děti v krásném počasí opravdu vyřádily. Celý závodní den dohlížel na zdraví dětí záchranný team EMS Liberec. Naštěstí mimo drobných odřenin, nemuseli řešit nic vážného. Prezentace, start, cíl i vyhlašování se tentokrát odehrávalo na jedné ploše. Trasa závodu vedla v mini ZOO, kde opět dětem fandila všechna místní zvířátka. Program zahájily nejmenší děti na odrážedlech a dále už startovali závodníci na kolech od nejmladších po nejstarší. Boje byly většinou velmi napínavé až do samotného cíle. Nejvíce obsazenou kategorií byli Žáci 2 a v závěsu Žáci 1 a Mladší žáci. Celkem si v neděli zazávodilo 210 dětí. Po dojezdu nejstarší kategorie, bylo vše připraveno na dekorování nejlepších na pódiu. Velkou radost jsme měli z patrona našeho seriálu, který odjel svůj závod v sobotu a zůstal na Malevilu do neděle, aby mohl pozdravit všechny závodníky, předávat medaile, vylosovat tombolu a na památku podepsat plakáty dětem. Kristián Hynek popřál všem, aby se jim v závodech dařilo, ale hlavně, aby je jízda na kole opravdu bavila.

Třetí zastávka AMULET CYCOLOGY Dětského MTB cupu se opravdu povedla a všem se moc líbila.

A jak to na Malevilu dopadlo? Výsledky všech kategorií naleznete na: https://www.sport-base.cz/vysledky/2019/z-deti-malevil-19?flt[trat]=A

59 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page