top of page
Vyhledat
  • Dětský MTB Cup

Finále v Mladé Boleslavi ukončilo 13. ročník

Trochu bilancování letošního ročníku AMULET CYCOLOGY Dětského MTB cupu.

13. ročník našeho seriálu byl značně ovlivněn epidemiologickou situací v naší zemi. Hned první dva závody jsme byli nuceni zrušit a hledat termíny náhradní. Nakonec se všechny závody úspěšně odjely a dokonce počty účastníků se oproti předešlým ročníkům zvedly.

Seriál se rozjel v polovině června na Malevilu a hned v prvním závodu byla rekordní účast 230 mladých závodníků. Následovaly závody v nových destinacích. V Tanvaldu na velmi technických tratích, okořeněných častými přeháňkami, si závodníci zlepšovali techniku, v Mimoni na rovinatých tratích jsme opět překonali 200 účastníků a poprvé závodili v sobotu a neděli. V neděli do Liberce - Ruprechtic přijelo 170 dětí a již na tradičních tratích si parádně zazávodili. Závod v Bakově se letos nesl v úplně jiném duchu, než ročníky minulé. Zazávodili si zde rodiče s dětmi a pro náš seriál to byl pouze dobrovolný závod, kde se nerozdávaly seriálové body. Po prázdninové pauze jsme opět zavítali na známé místo do autocampu v Tanvaldu a na vylepšených tratích z jarního závodu

se zde odvážně bojovalo. Finálový závod se konal nezvykle v bikeparku v Mladé Boleslavi. Jelo se zde o dvojnásobnou porci bodů a tak výkony byly opravdu napínavé. Je dobojováno, výsledky známe a čekáme na slavnostní vyhlášení, které se uskuteční 15. 10. 2020 ve Vratislavickém kulturním centru 101010.

A jak to dopadlo? Tři závodníci vyhráli všechny závody ve svých kategoriích. Byla to žákyně 1 Anna Magdaléna Cicháková, žákyně 2 Vanesa Bohánská a v nejmladší kategorii odrážedel Jakub Liška. Vyhrát plaketu nejúspěšnějšího závodníka celého seriálu mohl pouze jeden a tak díky většímu počtu závodníků v dané kategorii se

jim stal s počtem 572 seriálových bodů Jakub Liška.

Soutěž družstev letos vyhrál Cycology North Bike Club před loňským obhájcem prvenství IVAR CS - AUTHOR TEAMem. Třetím v pořadí byl BITTERS SUPERIOR CYKLOLIFE TEAM. Znamená to, že putovní pohár se bude letos stěhovat z Mladé Boleslavi do Jablonce.

Podmínky pro závěrečnou tombolu splnilo 52 závodníků. Znamená to, že všichni získají jednu z cen.

Těšíme se na závěrečné slavnostní vyhlašování 15. 10. , kde všechny ceny budou předány vítězům.


88 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page